#18

Václav Haise
(1903 – 1990)

Krajina

Haise Václav
Haise Václav
Haise Václav
Haise Václav
Haise Václav
#18

Václav Haise
(1903 – 1990)

Krajina

582 zobrazení
3 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
30. 9. 2020 20:00

olej na plátně a na lepence
54 x 33 cm
signováno PD
rámováno
1903-1990

Krajina

Václav Haise, český malíř a grafik, se narodil 26. září 1903 v Buku u Prachatic. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1932 až 1937, kde se věnoval uměleckému řemeslu pod vedením Maxe Švabinského. Během svého působení na akademii zdokonaloval své dovednosti a rozvíjel svůj výtvarný projev.

Václav Haise byl členem Jednoty umělců výtvarných a Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). Jeho tvorba zahrnovala portréty, krajinomalbu a figurální kompozice. Mezi jeho významná díla patří například krajinářské obrazy, jako "Zima v Tróji," "Predjarí," "Uprívoz," "Tiché údolí" a "V Tróji." Specializoval se také na zátiší, z nichž je známé "Ateliér."

Umělec se věnoval různým tématům a vyjadřoval svou uměleckou invenci prostřednictvím rozmanitých žánrů. Jeho práce zachycovaly krásu krajiny, intimitu portrétů a sílu figurálních kompozic.

Václav Haise zemřel 2. března 1990 v Praze, zanechávaje po sobě dílo, které odráží jeho citlivý pohled na svět umění.