#5

Bedřich Horálek
(1913 – 1981)

Kytice

Horálek Bedřich
Horálek Bedřich
Horálek Bedřich
Horálek Bedřich
Horálek Bedřich
#5

Bedřich Horálek
(1913 – 1981)

Kytice

1 limit
342 zobrazení
500 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 500 Kč
21. 10. 2020 20:00

litografie
54 x 40 cm
signováno
rámováno
1913-1981

Kytice

Bedřich Horálek se narodil 4. března 1913 v Hradci Králové. V období od roku 1935 do roku 1946 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde měl možnost učit se od významných profesorů jako byli Loukota, Švabinský a O. Nejedlý.

V roce 1939 podnikl společně s O. Nejedlým cestu do Jugoslávie. Během své umělecké kariéry uspořádal souborné výstavy ve městech jako Praha, Kolín, Hradec Králové a také v pražském J. U. V. v roce 1942.

Bedřich Horálek se věnoval různým žánrům malby, zahrnovaly krajiny, zátiší, kytice a portréty. Jeho umělecké dílo představovalo širokou paletu témat a inspirací.