technika | 6 × akryl, plátno |
rozměr | 140 × 65 cm / 130 × 75 cm / 130 × 85 cm / 130 × 85 cm / 125,5 × 55 cm / 95 × 55 cm |
rok | 2009 |
signatura | každý sign. na rubu JAN NÁLEVKA 2009, názvy: KOH-I-NOOR 10 ACRYLIC, ACRYLIC COLOURS; PEBEO 8, HIGH VISCOSITY, STUDIO ACRYLICS; VAN GOGH 8, ACRYLIC COLOURS, TALENTS; GALERIA 6, FLOW RORMULA ACRYLIC, WINSOR AND NEWTON; LOUVRE 12, ACRYLIC STUDIO, LEFRANC AND BOURGEOIS; BASIC 6, ACRYLIC COLOUR SET, LIQUITEX |
stav díla | přiložen certifikát autenticity
VYSTAVENO
One on One, dům Pánů z Kunštátu, Brno 2010.
Selži znova, Galerie Entrance, Praha 2010.
Until the Morning Comes, Dům umění v Českých Budějovicích 2009. |
autor | (*1976) |
Jan Nálevka je český výtvarník, který absolvoval Fakultu výtvarných umění na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně. Během svého studia spolupracoval s umělci jako Petr Kvíčala a Václav Stratil. Jeho tvorba zahrnuje různé techniky a média, od kresby, instalací a objektové tvorby po video a digitální fotografii.
Nálevka se věnuje konceptuálnímu umění a zkoumá témata jako role jednotlivce ve společnosti, každodennost a globalizace. V jeho dílech lze často nalézt reflexi sociálního postavení umělce a ironické komentáře k momentům v dějinách umění. K jeho realizacím přidává jasné a stručné návody na čtení díla, které kontrastují s emocionálně zabarvenými názvy, odvozenými z citátů z populárních písní.
Jan Nálevka absolvoval rezidenční pobyty v Centr D’Art Contemporain v Ženevě a v Triangle Arts Association v New Yorku. Jeho práce jsou zastoupeny v několika českých sbírkách a prezentoval svá díla na samostatných i skupinových výstavách v zahraničí.