#4

Jan Nálevka
(1976)

z cyklu One Never Can Tell

Jan Nálevka
Jan Nálevka
Jan Nálevka
Jan Nálevka
Jan Nálevka
Jan Nálevka
Jan Nálevka
Jan Nálevka
#4

Jan Nálevka
(1976)

z cyklu One Never Can Tell

407 zobrazení
220 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
Vyvolávací cena: 220 000 Kč
6. 6. 2020 18:30

6 × akryl, plátno
140 × 65 cm / 130 × 75 cm / 130 × 85 cm / 130 × 85 cm / 125,5 × 55 cm / 95 × 55 cm
2009
každý sign. na rubu JAN NÁLEVKA 2009, názvy: KOH-I-NOOR 10 ACRYLIC, ACRYLIC COLOURS; PEBEO 8, HIGH VISCOSITY, STUDIO ACRYLICS; VAN GOGH 8, ACRYLIC COLOURS, TALENTS; GALERIA 6, FLOW RORMULA ACRYLIC, WINSOR AND NEWTON; LOUVRE 12, ACRYLIC STUDIO, LEFRANC AND BOURGEOIS; BASIC 6, ACRYLIC COLOUR SET, LIQUITEX
přiložen certifikát autenticity VYSTAVENO One on One, dům Pánů z Kunštátu, Brno 2010. Selži znova, Galerie Entrance, Praha 2010. Until the Morning Comes, Dům umění v Českých Budějovicích 2009.
(*1976)

z cyklu One Never Can Tell

Jan Nálevka je český výtvarník, který absolvoval Fakultu výtvarných umění na Vysokém učení technickém (VUT) v Brně. Během svého studia spolupracoval s umělci jako Petr Kvíčala a Václav Stratil. Jeho tvorba zahrnuje různé techniky a média, od kresby, instalací a objektové tvorby po video a digitální fotografii.

Nálevka se věnuje konceptuálnímu umění a zkoumá témata jako role jednotlivce ve společnosti, každodennost a globalizace. V jeho dílech lze často nalézt reflexi sociálního postavení umělce a ironické komentáře k momentům v dějinách umění. K jeho realizacím přidává jasné a stručné návody na čtení díla, které kontrastují s emocionálně zabarvenými názvy, odvozenými z citátů z populárních písní.

Jan Nálevka absolvoval rezidenční pobyty v Centr D’Art Contemporain v Ženevě a v Triangle Arts Association v New Yorku. Jeho práce jsou zastoupeny v několika českých sbírkách a prezentoval svá díla na samostatných i skupinových výstavách v zahraničí.