technika | olej, plátno |
rozměr | 100×100cm |
rok | 2012 |
signatura | sign. na rubu Marek Meduna |
provenience | VYSTAVENO
Marek Meduna, OD/DO, WIN/WIN, Galerie U Dobrého pastýře, TIC Brno 2018
PROVENIENCE
Dílo pochází ze sbírky Nadace pro současné umění. |
autor | (*1973) |
VYMEZENÍ, PŘEKRYTÍ, OHRANIČENÍ, POSUNUTÍ
Marek Meduna, český výtvarník, se narodil v roce 1973. Absolvoval Akademii výtvarných umění (AVU) v roce 2005, kde studoval pod vedením významných umělců a pedagogů, jako jsou Jiří David, Veronika Bromová, Michael Rittstein a Vladimír Skrepl. Jeho umělecká tvorba reflektuje jeho výcvik na této prestižní umělecké škole.
Marek Meduna je známý jako člen skupiny Rafani, což je umělecké sdružení, které tvoří umělci různých žánrů a disciplín. Skupina Rafani byla aktivní na české výtvarné scéně a Meduna se stal součástí tohoto tvůrčího kolektivu.
Po absolvování AVU se Marek Meduna stal asistentem Jiřího Černického v ateliéru malby na Uměleckoprůmyslové škole (UMPRUM). Od roku 2018 vede vlastní malířský ateliér na Akademii výtvarných umění.