#5

Marek Meduna

Marek Meduna
#5

Marek Meduna

508 zobrazení
80 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
28. 11. 2020 18:30

olej, plátno
100×100cm
2012
sign. na rubu Marek Meduna
provenience
VYSTAVENO Marek Meduna, OD/DO, WIN/WIN, Galerie U Dobrého pastýře, TIC Brno 2018 PROVENIENCE Dílo pochází ze sbírky Nadace pro současné umění.
(*1973)

VYMEZENÍ, PŘEKRYTÍ, OHRANIČENÍ, POSUNUTÍ

Marek Meduna, český výtvarník, se narodil v roce 1973. Absolvoval Akademii výtvarných umění (AVU) v roce 2005, kde studoval pod vedením významných umělců a pedagogů, jako jsou Jiří David, Veronika Bromová, Michael Rittstein a Vladimír Skrepl. Jeho umělecká tvorba reflektuje jeho výcvik na této prestižní umělecké škole.

Marek Meduna je známý jako člen skupiny Rafani, což je umělecké sdružení, které tvoří umělci různých žánrů a disciplín. Skupina Rafani byla aktivní na české výtvarné scéně a Meduna se stal součástí tohoto tvůrčího kolektivu.

Po absolvování AVU se Marek Meduna stal asistentem Jiřího Černického v ateliéru malby na Uměleckoprůmyslové škole (UMPRUM). Od roku 2018 vede vlastní malířský ateliér na Akademii výtvarných umění.