#3

Marian Palla
(1953)

Hážu kameny na koleje

Marian Palla
#3

Marian Palla
(1953)

Hážu kameny na koleje

1 limit
498 zobrazení
85 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
Vyvolávací cena: 80 000 Kč
27. 11. 2021 18:30

kombinovaná technika, plátno
82,5 x 68 cm
70. léta
sign. na rubu M. Palla
autorská lišta
provenience
literatura Jiří Valoch, Jozef Sceres, Petr Kofroň, Marian Palla: Katalog, Bludný kámen, Opava 2006, s. 24.
(*1953)

Hážu kameny na koleje

Marian Palla, narozený 30. července 1953 v Košicích, je český prozaik, básník, výtvarník, vysokoškolský pedagog, publicista a recesista.

Po ukončení studia na konzervatoři v Brně v oboru kontrabas v roce 1977 hrál přes patnáct let v orchestru Janáčkovy opery v Brně. Vedle hudební činnosti se věnuje také výtvarnému umění a má za sebou několik samostatných výstav, jak v České republice, tak v zahraničí. Jeho díla jsou součástí sbírek Národní galerie v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích, Muzea umění v Olomouci a Moravské galerie v Brně. V období od roku 1994 do 2011 působil pedagogicky na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, kde zastával post asistenta a později docenta. V roce 2000 absolvoval Atelier multimedia, koncept, environment na FaVU VUT. Palla je také členem několika uměleckých skupin, například Florián.

Marian Palla je autorem několika knih, včetně sci-fi knihy pro děti s názvem "Ve znamení hada," kterou napsal společně s Janem Jiráněm. Kromě toho se stal historicky prvním mistrem České republiky ve slam poetry v roce 2003. V roce 2016 obdržel Cenu Michala Ranného. V současné době je v důchodu a žije a tvoří ve Střelicích u Brna.