#10

Klára Sedlo
(1993)

Kdo vůbec jsi ?

Sedlo Klára (1993) - Kdo vůbec jsi ?
#10

Klára Sedlo
(1993)

Kdo vůbec jsi ?

Paintings
Žádné limity
613 zobrazení
Neprodáno
19 000 Kč
GALERIE KONTRAST s.r.o.
GALERIE KONTRAST s.r.o.
5. 5. 2024 18:00

Základní údaje

Signatura
Zadní strana
Tehnika
olej na plátně
Rozměry
80 x 60 cm
Rám
ne
Zachovalost
perfektní
Datace
2024

O autorovi

Klára Sedlo, narozená 16. dubna 1993 v Praze, je talentovaná česká akademická malířka. Absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde studovala malbu u Michaela Rittsteina a následně kresbu u Jiřího Petrboka, čímž získala titul MgA.

Její tvorba se vyznačuje figurálním analytickým symbolismem, a nachází inspiraci v temných dřevěných místnostech starých chat, magických rituálech a bizarnostech, které se vymykají normálu. Klára Sedlo zdůrazňuje feministickou rovinu ve své tvorbě, zobrazuje ženu jako symbol živočišné energie, křehkosti a zranitelnosti. Její obrazy se zabývají toxicitou partnerských vztahů a přinášejí rebelský pohled na konzum.

Kromě olejomalby a klasického dvojrozměrného obrazu se Klára Sedlo věnuje i tvorbě autorských knih a krátkých povídek. Pracuje také s happeningem, účastní se tzv. „Live Painting“ akcí. Aktivně vystavuje od svých studijních let a má za sebou řadu sólových i skupinových výstav v České republice i v zahraničí.

Její díla jsou zastoupena ve více než stovce soukromých sbírek po celém světě. Roku 2022 vydala knihu povídek s názvem "Lami" a pracuje také jako ilustrátorka knih. Klára Sedlo neustále zkoumá nové náměty, od objektů odrážejících současný kýč a bizarní předměty až po folklór, rituály a psychologii, a vytváří nové příběhy a legendy prostřednictvím svých pláten.

Mohlo by se Vám líbit

Prozkoumejte další položky z tohoto výběru, který zaručeně povzbudí vaše smysly a podnítí Vaši představivost.
Zobrazit celý výběr