#50

Václav Junek
(1913 – 1976)

Jaroslav Foglar - Hoši od Bobří řeky

Junek Václav 1913 - 1976 - Jaroslav Foglar - Hoši od Bobří řeky
#50

Václav Junek
(1913 – 1976)

Drawings
5 limitů
685 zobrazení
60 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 28 000 Kč
11. 5. 2024 16:00

nesignováno
kresba tužkou
rozměry
každý list 28 x 18,5 cm
datace autor
1913 - 1976

studie k ilustraci knihy; soubor 24 kreseb včetně obálky knihy; provenience: získáno z rodiny autora; volné listy

Václav Junek se narodil 16. srpna 1913 v Kladně, Česká republika.

Byl známým českým malířem a grafikem, který se specializoval na tvorbu novoročenek a exlibris. Také se uplatnil jako ilustrátor dětských knih a učebnic. Jeho umělecká tvorba zahrnovala i cyklus litografií s náměty z jeho rodného Kladna.

Václav Junek zemřel 29. ledna 1976 v Praze, Česká republika.