#23

Iva Hüttnerová
(1948)

Děvčátko s červeným balónkem

Iva Hüttnerová - Děvčátko s červeným balónkem
#23

Iva Hüttnerová
(1948)

Děvčátko s červeným balónkem

5 limitů
796 zobrazení
84 000 Kč
Galerie Goltzova tvrz
Galerie Goltzova tvrz
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
28. 11. 2023 20:00

Ano
Olej na lepence
rozměry
28 x 22 cm
Ano

Datováno 1988, zakoupeno přímo od autorky

Iva Hüttnerová, narozena 17. prosince 1948 v Praze je česká herečka, výtvarnice a spisovatelka. Ve své herecké kariéře se proslavila různými rolemi v divadle, filmu a televizi.

V sedmdesátých a osmdesátých letech hrála v Divadle na okraji, kde získala uznání za roli strýce Pepina v adaptaci Hrabalových Postřižin. Tato role ji přivedla k získání ceny na festivalu Divadelní mládí v Českých Budějovicích v roce 1978. Dále působila v divadlech Pod Palmovkou, Divadlo Josefa Dvořáka a Na Fidlovačce.

Ve filmu získala popularitu rolí manželky hlavní postavy ve filmu Co je vám, doktore?, který natočil režisér Vít Olmer.

V televizi se stala moderátorkou magazínu České televize "Domácí štěstí" a zahrála si v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 postavu Jolany Lepařové.

Mimo to hrála roli hospodyně Alžběty v seriálu Slunečná od roku 2020 do roku 2022.

Jejím manželem byl divadelní režisér Ivan Rajmont, s nímž má syna Matouše Rajmonta. Iva Hüttnerová se také věnuje výtvarnému umění a spisovatelské činnosti.