#25

Karol Ondreička
(1944 – 2003)

Madona s dítětem

Ondreička Karol
Ondreička Karol
Ondreička Karol
Ondreička Karol
Ondreička Karol
Ondreička Karol
#25

Karol Ondreička
(1944 – 2003)

Madona s dítětem

1-50
7 limitů
832 zobrazení
200 000 Kč
Auction House GROMA s.r.o.
Auction House GROMA s.r.o.
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
21. 10. 2021 18:00

atributy
Rok 1934. Olej na plátně. Rozměry: 109 x 113 cm. Rozměry s rámem: 124 x 128 cm.

Madona s dítětem - Signované a datované vpravo dole.

Karol Ondreička, narozen v roce 1944 v Čachticích, byl akademický malíř, grafik, ilustrátor a pedagog. Studoval na Pedagogické fakultě v Nitře v letech 1962-1966 a později na Vysoké škole výtvarných umění (VŠVU) v Bratislavě v letech 1968-1974, kde se specializoval na ilustraci a knižní tvorbu pod vedením profesora Albína Brunovského.

V roce 1984 absolvoval studijní pobyt ve Velké Británii na Loughborough University, School of Art and Design, East Midlands. O pět let později, v roce 1989, se stal docentem a v roce 1991 byl jmenován profesorem. Karol Ondreička měl bohatou pedagogickou kariéru, kdy třináct let vyučoval na VŠVU v Bratislavě na Oddělení ilustrace a knižní tvorby. V období 1989-1990 zastával pozici rektora této instituce. Po svém odchodu z VŠVU pokračoval v pedagogické činnosti na Pedagogické fakultě Univerzity J. A. Komenského v Bratislavě, kde se významně podílel na formování struktury Katedry výtvarné výchovy.

Karol Ondreička byl také spoluzakladatelem grafického sdružení G-BOD. Jeho práce zahrnovaly malbu, grafiku a ilustrace. Byl významnou osobností v oblasti slovenského výtvarného umění a pedagogiky.

Zemřel 2003 v Bratislavě.