další informace | Špičková adjustace. Zasklené, pasparta. Rozměry s rámem: 33,5 x 27 cm. |
rozměr | 13 x 12,5 |
rok | 1965 |
signatura | Signováno a datováno vpravo dole, vlevo dole rukou autora: A. T. |
rám | Rámováno. |
stav díla | Perfektní stav. |
Suchá jehla, ruční papír.
Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.