datum aukce 07. 07. 2020 16:00
80
prodáno za: 48 000 CZK
vyvolávací cena: 38 000 CZK

1. JOHANN MEIER VON ECK 1486 - 1543 - KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

1516 - 1517 Augsburg Kožená vazba na dřevěných deskách se setřelou slepotiskovou výzdobou 32 x 24 cm Dvě první vydání komentářů německého scholastického teologa a protireformátora Johanna Ecka (1486-1543) k Aristotelovým (384-322 př.n.l.) hlavním pracem a k dílu španělského filosofa a lékaře Petra Hispania (Peter of Spain, 13. století), který se dále zabýval mj. ekonomickými tématy nebo etikou obchodu. Eckovy interpretace těchto starých klasiků se staly novými východisky pro výuku filosofie (dialektiky, logiky) na německých universitách, položily základy k jejímu modernímu pojetí v budoucnosti. Oba svazky ze stejné oficíny mají dvoubarevné titulní listy vyzdobené identickým dřevořezem Hanse Burgkmaira (1473-1531) o velikosti 13 x 12,5 cm, předního dobového dřevořezáče, průkopníka šerosvitové techniky dřevořezu, žáka Martina Schongauera. Krásná raně renesanční typografie, rubrikování, místy dvousloupcový tisk jsou doplněny textovými dřevořezy, schématy a diagramy, iniciálami, četnými dobovými rukopisnými margináliemi a dvěma drobnými kresbami. Na přední předsádce vlastnické přípisky datované 1577, resp. 1578, na titulu staré rukopisné poznámky latinsky a řecky.

Sál 48 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:33
Sál 47 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:30
Sál 46 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:25
Sál 45 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:23
Sál 44 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:16
Sál 43 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:13
Sál 42 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:08
Sál 41 000 CZK 07. 07. 2020 16:15:00
Sál 40 000 CZK 07. 07. 2020 16:14:54
Sál 39 000 CZK 07. 07. 2020 16:14:53
Sál 38 000 CZK 07. 07. 2020 16:14:52