#10

RAFAEL SANTI 1483 - 1520 - PORTRÉT ŽENY

#10

Drawings
425 zobrazení
26 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
7. 7. 2020 16:00
Zahradní aukce
Zahradní aukce

Počátek 16. století Rudka, ruční papír 16 x 12 cm Nesignováno Delikátní kresba mladé ženy v duchu tvorby Rafaela Santiho. Renesanční kresba je provedena velmi jemnými tahy rudkou na ručním papíře s vodoznakem. Vliv Rafaela Santiho a jeho snaha nalézt objektivní krásu, která by spojila prvky těla i ducha inspirovala několik set let generace umělců a jeho preciznímu umění se snažila řada umělců vyrovnat.