Počátek 16. století
Rudka, ruční papír
16 x 12 cm
Nesignováno
Delikátní kresba mladé ženy v duchu tvorby Rafaela Santiho. Renesanční kresba je provedena velmi jemnými tahy rudkou na ručním papíře s vodoznakem. Vliv Rafaela Santiho a jeho snaha nalézt objektivní krásu, která by spojila prvky těla i ducha inspirovala několik set let generace umělců a jeho preciznímu umění se snažila řada umělců vyrovnat.