datum aukce 07. 07. 2020 16:00
76
prodáno za: 330 000 CZK
vyvolávací cena: 280 000 CZK

122. JIŘÍ KARS 1880 - 1945 - TRH V TOSSA DEL MAR

1933 Olej, plátno 33 x 46 cm Vpravo dole 'Kars 33' Krajina v Tossa del Mar, španělské obci v Katalánsku, ležící v provincii Girona na pobřeží Costa Brava. Malíř uplatňuje motivy moderní malby Pařížské školy vycházející z odkazu díla Paula Cézanna a Paula Gaugina. Stal se členem známé École de Paris, která se zformovala okolo Pabla Picassa. Pražský malíř působící ve Francii Georges (Karpeles) Kars si v roce 1933 koupil v Tossa del Mar dům a žil tam tři roky. Odstěhovat se musel až vlivem občanské války a odstěhoval se zpátky do Paříže. Jiří Kars se stýkal s řadou známých osobností mezi něž patřil Henri Matisse, Georges Braque, André Deraine, Vasilij Kandinskij či Maurice Utrillo.

Sál 330 000 CZK 07. 07. 2020 17:56:34
Sál 320 000 CZK 07. 07. 2020 17:56:34
Sál 310 000 CZK 07. 07. 2020 17:56:27
Sál 300 000 CZK 07. 07. 2020 17:56:25
Sál 290 000 CZK 07. 07. 2020 17:56:20
Sál 280 000 CZK 07. 07. 2020 17:56:18