#15

Jacques Callot
(1592 – 1635)

SVATÝ PETR

JACQUES CALLOT 1592 - 1635 - SVATÝ PETR
#15

Jacques Callot
(1592 – 1635)

SVATÝ PETR

Drawings
332 zobrazení
20 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
7. 7. 2020 16:00

Přelom 16. a 17. století Akvarel, pastel, hedvábí 22 x 16,5 cm Jacques Callot byl lotrinský kreslíř a rytec, jež vytvořil mnoho mědirytů a leptů. Klíčovým se stal cyklus Hrůzy války, jehož výpovědní hodnota o době Třicetileté války je neocenitelná. Vytvářel figurální témata šitokého tématického zaměření.