datum aukce 07. 07. 2020 16:00
33
vyvolávací cena: 20 000 CZK

15. JACQUES CALLOT 1592 - 1635 - SVATÝ PETR

Přelom 16. a 17. století Akvarel, pastel, hedvábí 22 x 16,5 cm Jacques Callot byl lotrinský kreslíř a rytec, jež vytvořil mnoho mědirytů a leptů. Klíčovým se stal cyklus Hrůzy války, jehož výpovědní hodnota o době Třicetileté války je neocenitelná. Vytvářel figurální témata šitokého tématického zaměření.