17. století
Lavírovaná kresba tuší, papír
55 x 41,5 cm
Nesignováno
Žánrová kresba svaté Kateřiny, mladé křesťanky, která byla ve 4. století v Římě umučena v egyptské Alexandrii. Římané se stali svědky několika umučení křesťanů předtím, než Konstantin legalizoval křesťanství. Kateřina byla vznešeného původu a věří se, že byla dcerou Costuse, guvernéra Alexandrie. Tento obraz zachycuje scénu, kdy již byla veřejně popravena a andělé ji berou do nebe po vzestupné spirále.