#16

Karel Škréta
(1610 – 1674)

MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY

KAREL ŠKRÉTA 1610 - 1674 - MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY
#16

Karel Škréta
(1610 – 1674)

MUČEDNICTVÍ SVATÉ KATEŘINY

Drawings
328 zobrazení
35 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
7. 7. 2020 16:00

17. století Lavírovaná kresba tuší, papír 55 x 41,5 cm Nesignováno Žánrová kresba svaté Kateřiny, mladé křesťanky, která byla ve 4. století v Římě umučena v egyptské Alexandrii. Římané se stali svědky několika umučení křesťanů předtím, než Konstantin legalizoval křesťanství. Kateřina byla vznešeného původu a věří se, že byla dcerou Costuse, guvernéra Alexandrie. Tento obraz zachycuje scénu, kdy již byla veřejně popravena a andělé ji berou do nebe po vzestupné spirále.