datum aukce 07. 07. 2020 16:00
41
vyvolávací cena: 28 000 CZK

18. RELIÉFNÍ KACHEL

1668 Morava Glazovaná keramika Ve výřezu 37,5 x 27 cm Kachel na kamna s dedikací a heraldickým motivem biskupa Karla II. z Lichtenštejn-Kastelkornu rámovaným folklorními motivy. Datováno na okraji medailonu 1668. Analogické vzory nacházíme na kachlích z okolí Zlína, především z Chropyně.