#43

Ludwig Mecklenburg
(1820 – 1882)

BENÁTKY VE VEČERNÍM SVĚTLE

LUDWIG MECKLENBURG 1820 - 1882 - BENÁTKY VE VEČERNÍM SVĚTLE
#43

Ludwig Mecklenburg
(1820 – 1882)

BENÁTKY VE VEČERNÍM SVĚTLE

578 zobrazení
950 000 Kč
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
ARTHOUSE HEJTMÁNEK
Vyvolávací cena: 700 000 Kč
7. 7. 2020 16:00

1849 Olej, plátno 99,5 x 139 cm Vpravo dole 'Louis Mecklenburg, München 1849' Výjimečně detailní velkoformátová práce Ludwiga Meckleburga zachycuje vedutu Benátek v působivém večerním světle. Silueta Santa Maria della Salute a jejích dvou věží se zvonicemi se noří do měkkých teplých odstínů stejně jako celé ústí Canalu Grande protkané odrazem večerního slunce. Na pravé straně si můžeme povšimnout Dóžecího paláce, velkolepého architektonického skvostu benátské gotiky, který vítal obchodníky přijíždějící do 'Serenissimy' po několik staletí, což Ludwig Mecklenburg zdůraznil lidským osazenstvem v čilém obchodním ruchu na břehu Velkého kanálu. Tento konkrétní pohled na Benátky patřil k jeho favorizovaným a neváhal jej ztvárnit hned v několika denních dobách a světelných situacích. Toto dílo však můžeme považovat za autorovo stěžejní, neboť se dočkalo v daném zpracování největšího formátu a datace díla ostatní verze předstihuje. Ludwig Mecklenburg se narodil v Hamburku a tamtéž studoval krajinářství a veduty u Johanna Joachima Fabera (1778 - 1846), do Mnichova se odstěhoval v roce 1843. V Itálii strávil mnoho let, především v Benátkách a Veroně. Dílo pochází z privátní sbírky hraběnky Julie Hartigové (rozené Bellegarde), manželky Edmunda Hartiga, rakouského a českého politika a diplomata.

Ludwig Mecklenburg, malíř narozený v Hamburku, zahájil své umělecké studie v oboru krajinomalby a vedut u Johanna Joachima Fabera (1778-1846). V roce 1843 se přestěhoval do Mnichova, kde nadále rozvíjel svůj talent. Dlouhou dobu svého života strávil v Itálii, zejména v Benátkách a Veroně, kde načerpal inspiraci a zdokonaloval svou malířskou techniku.