datum aukce 07. 07. 2020 16:00
42
prodáno za: 20 000 CZK
vyvolávací cena: 17 000 CZK

7. NEZNÁMÝ AUTOR - HERAKLES A HYDRA

16. století Pero, ruční papír 27,5 x 27,5 cm Nesignováno Mytologický výjev Herakla v duelu s nestvůrnou Hydrou, která terorizovala Lernu. Herakles v nápřahu třímá hořící strom, který vytrhl opodál, aby Hydře upálil hlavu tam, kde ji usekl. Hydře by tam jinak narostly dvě nové. Herakles jejím zabitím splnil druhý ze svých dvanácti smrtelně nebezpečných úkolů, jež mu zadal král Eurystheus. Heraklovy činy patří ve výtvarném umění k prakticky nevyčerpatelnému žánru.

Sál 20 000 CZK 07. 07. 2020 16:20:11