Ženský akt, olej na plátně, rozměry 66 cm × 85 cm, rozměry s rámem 85 cm × 106,5 cm, signováno vlevo dole R. Vejrych. Obraz pochází ze soukromé sbírky, obraz je odborně restaurován. O autorovi: Specialista na žánrovou malbu, portréty, krajiny a zátiší Prahy, studoval na Uměleckoprůmyslové škole a později na Akademii v Praze v ateliéru Maxe Pirnera. Již během svého studia získal Hlávkovo stipendium, díky kterému podnikl cestu do Paříže, kde ho okouzlila díla Bonnarda, Virillarda a Matisse. Po návratu udržoval přátelské styky s Maxem Švabinským. Veyrich redigoval obrazovou část Topičova sborníku a vedl soukromou malířskou školu.
Rudolf Vejrych se narodil 18. ledna 1882 v Podmoklech nad Labem. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze v letech 1897–1900 pod vedením Felixe Jeneweina a Jana Preislera. Následně pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1900–1904.
Po absolvování studia se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes, kde vystavoval svá díla v rámci významných událostí, jako byla výstava "Rudolf Vejrych 1882–1939" v Středočeské galerii v Praze v roce 1982. Dále se účastnil Pražských vzorkových veletrhů v roce 1929, které pořádal právě Spolek výtvarných umělců Mánes. Rudolf Vejrych se věnoval malbě, ilustraci, grafice a pedagogické činnosti. Jeho tvorba zahrnovala zejména krajiny a figurální malby.
Rudolf Vejrych zemřel 18. února 1939 v Praze.