#6

Zdena Höhmová
(1955)

Vzkazy a záznamy

Zdena Höhmová
#6

Zdena Höhmová
(1955)

Vzkazy a záznamy

1 limit
603 zobrazení
17 500 Kč
Galerie Kaplička
Galerie Kaplička
Vyvolávací cena: 13 000 Kč
1. 8. 2021 18:30

malba – olej, kresba na kartonu
70 x 100 cm
2021
sign. PD Zdena Höhmová 2021
provenience
DAR AUTORA

Vzkazy a záznamy

Zdena Höhmová je česká malířka, narozená 4. října 1955 v Brně. Studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně v letech 1971 až 1975. Poté pokračovala ve studiu malby na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1975 až 1981, kde měla profesora Oldřicha Oplta a ve speciální škole profesora Františka Jiroudka.

Po ukončení studia začala pracovat jako odborná asistentka pro malbu, kresbu a kompozici na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty University Jana Evangelisty Purkyně v Brně až do roku 1987. Poté působila jako odborná asistentka pro kresbu a malbu ve sklářském ateliéru na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od roku 1989 má svobodné povolání a věnuje se pouze vlastní tvorbě střídavě v brněnském a pražském ateliéru.

V její tvorbě lze pozorovat střídmou barevnost, smysl pro strukturu a lyrizující tendence. Vytváří imaginární krajiny a rozměrné kompozice. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách různých institucí, včetně Galerie hlavního města Prahy, Moravské galerie v Brně, Městské galerie Varšec v Bulharsku, Galerie výtvarného umění v Hodoníně, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzea města Brna, Galerie Affiche d´art v Kaiserslautern, Galerie Spaarkrediet v Belgii a dalších doma i v zahraničí.

Jeden z jejích obrazů s názvem "Písečná krajina" (1983) je součástí sbírky Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Zdena Höhmová je členkou Sdružení Q Brno, Unie výtvarných umělců a Sdružení pražských výtvarných umělců.