#133

AMORET NA DELFÍNECH - J. DRAHOŇOVSKÝ, BECHYNĚ

#133

Sculptures
49 zobrazení
20. 6. 2024 19:00

Československo, Bechyně 1922 - 1938. Bělostřepá pórovina, bíle glazovaná. Autor modelu: Josef Drahoňovský (1877-1938) pro KERAS - Keramická akciová společnost v Bechyni. Název modelu: Amoret na delfínech. Číslo modelu: 1010. Publikováno v knize Jiří Hořava: Keramika z Bechyně, obrazová příloha str. 48. Výška 20 cm, šířka 18,5 cm, hloubka 15 cm. Rozměr podstavce: 15 cm x 11,5 cm. Chlapecká postava s křídly sedící na dvou delfínech a v náručí chovající rybu. Obdélná plinta. Nepatrně poškozeno na pravé noze a v horní části jednoho křídla. Značeno zespodu: černá tištěná značka Bechyně Made in Czechoslovakia.