#135

Jan Sommer
(1892)

BECHYNĚ

HROZEN - JAN SOMMER (NAR. 1892), BECHYNĚ
#135

Jan Sommer
(1892)

BECHYNĚ

Sculptures
39 zobrazení
20. 6. 2024 19:00

Československo, Bechyně 1928 - 1938. Bílá fajáns. Autor modelu: Jan Sommer (nar. 1892) pro KERAS - Keramická akciová společnost v Bechyni. Název modelu: Hrozen. Číslo modelu: 818. Výška 37 cm, šířka 16 cm, hloubka 20,5 cm. Rozměr podstavce: 175 cm x 11 cm. Klečící nahá dívka se zakloněnou hlavou chystající se ochutnat hrozen vína. Reliéfně tvarovaná horní část podstavce. Signováno na obdélné plintě: J. Sommer. Značeno zespodu: číslem modelu a vtlačenou značkou.