#187

STŘÍBRNÉ ZLACENÉ EMPÍROVÉ NOŽE - SALMON & MOMARD, PAŘÍŽ

#187

Silver
75 zobrazení
Vyvolávací cena: 4 300 Kč
20. 6. 2024 19:00

Francie, Paříž 1819 - 1838. Zlacené stříbro vysoké ryzosti, ocel. Ryzost Ag 950/1000, celková hmotnost 504,90 g. Období a styl francouzského empíru. Klenotník Simon Salmon činný v Paříži v období 1807 - 1825 a jeho následovník Louis Momard činný tamtéž po roce 1825. Délka nožů 20,5 cm. Osvědčení Puncovního úřadu České republiky. Silně zlacené stříbrné luxusní menší nože pro 12 osob. Zlacená stříbrná rukojeť nožů obdélného tvaru v empírovém stylu. Zdobená v horní části reliéfním ornamentem listovce, v dolní rozšířené části rozetou. Uprostřed oválný medailon s gravírovaným monogramem a knížecí korunou. Ocelové čepele se zakulacenou špičkou a jménem stříbrníka: Salmon. Značené: pařížský punc Viellard (zvaný též hlava Michelangela) z období 1819 - 1838, mistrovská značka, divadelní maska (garanční pařížský punc pro středně velké předměty).