#192

STŘÍBRNÁ LOPATKA S ORNAMENTEM - VINCENC ŠEBOR, PRAHA

#192

Silver
1 limit
39 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 900 Kč
20. 6. 2024 19:00

Čechy, Praha 1880 - 1900. Stříbro. Ryzost Ag 800/1000, celková hmotnost 134,90 g. Období a styl čtvrté čtvrtiny předminulého století. Klenotník, zlatník a stříbrník Vincenc Šebor (1840 - po r.1910) c.k. dvorní dodavatel činný též v Obchodní a živnostenské komoře. Délka 32,5 cm, šířka lopatky 6,5 cm. Celostříbrná masivní lopatka s oválnou rukojetí v dolní části rozšířenou s gravírovaným propleteným monogramem. Lopatka s horním vyvýšeným obloukovitě tvarovaným okrajem. Spodní okraj s ostřím obloukovitě tvarovaný. Zdobená na čelní straně gravírovaným dekorem mřížky a stylizovaného ornamentu. Značená: pražský rakousko-uherský punc Diana, znaménko Puncovního úřadu Praha, mistrovská značka, jméno klenotníka - Sebor.