#194

STŘÍBRNÁ MENŠÍ NABĚRAČKA - VINCENC ŠEBOR, PRAHA

#194

Silver
4 limity
54 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
20. 6. 2024 19:00

Čechy, Praha 1880 - 1900. Stříbro. Ryzost Ag 800/1000, celková hmotnost 93,22 g. Období a styl čtvrté čtvrtiny předminulého století. Klenotník, zlatník a stříbrník Vincenc Šebor (1840 - po r.1910) c.k. dvorní dodavatel činný též v Obchodní a živnostenské komoře. Délka 21 cm, průměr naběračky 5,7 cm. Kulatá menší naběračka z masivního stříbra. Rukojeť v horní části s ozdobou, ve střední části zúžená, v dolní části oválně rozšířená s postranními fazetami. Značená: pražský rakousko-uherský punc Diana, mistrovská značka, jméno klenotníka - Sebor.