#217

DÍVKA V KLOBOUKU S RŮŽEMI A STUHOU

#217

Dýmka
4 limity
86 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
20. 6. 2024 19:00

Evropa 1890 - 1920. Sepiolit (mořská pěna), jantar. Období a styl: Belle Époque. Rozměr dýmky: šířka 16 cm, výška 9 cm, hloubka 4,5 cm. Rozměr originální etue 18 cm x 10 cm x 6 cm. Luxusní dekorativní dýmka z ručně řezaného sepiolitu, zvaného též mořská pěna, v originální etui. Horní část dýmky zdobená portrétem mladé ženy v pařížském stylu počátku minulého století. Dívka s kadeřemi vlasů, stuhou ovázanou kolem štíhlého krku, širokým módním kloboukem s věnečkem z květů růže splývající směrem k vlasům a stuze. Náustek poškozený ve spoji s dýmkou.