banner

Lednová aukce Starožitnosti pod Kinskou

Starožitnosti, výtvarné umění a sběratelské předměty a sochy Ladislava Šalouna
Online v 19:00

Je nám ctí Vás pozvat na naši aukci širokého sortimentu hodnotných starožitností, kvalitních obrazů a netradičních zajímavých artefaktů. Rádi Vás uvidíme na prohlídce předmětů na naší adrese náměstí Kinských 7, Praha 5, kde si veškeré dražené položky máte důkladně prohlédnout. Též na www.starozitnosti.cz a telefonním čísle +420257311245.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
17 000 Kč
Vyvolávací cena:
2 300 Kč
Československo 1925 - 1935 Krémově bílý, kobaltově modrý, ručně malovaný, barevný a zlacený porcelán Období a styl art deko Značeno na podstavci signaturou autora modelu : Schaff Výška 30 cm, šířka 22 cm Stojící dívka v krátkých kobaltových šatech se zlatými střevíčky na podpatku. Mezi jejíma štíhlýma nohama ležící barzoj, vedle ní v zadní části stojící barzoj. Podstavec ve stylu art deko, reliéfně tvarovaný, zdobený kobaltovými pruhy a zlatými linkami. Značeno zespodu : červený nálepek z porcelánové hmoty s nápisem Royal Dux Bohemia a písmenem E. , zelená značka, razítko, s nápisem Made in Czechoslovakia.
Item image
Konečná cena:
13 500 Kč
Vyvolávací cena:
13 500 Kč
Československo od roku 1992 Žluté a bílé 14 karátové zlato, přírodní smaragd, 24 přírodních diamantů Ryzost Au 585 / 1000, celková hmotnost 4,05 gramů 24 přírodních diamantů moderního briliantového brusu, hmotnost 0,35 ct, barva H, čistota Si Velikost prstenu 56 Obroučka a podložení koruny ze žlutého zlata. Horní část obroučky a hlava prstenu z bílého zlata osázená 24 broušenými diamanty. Uprostřed v prázdné střední části vsazený v korunce přírodní broušený smaragd. Značeno : český punc hlava labutě, ryzost 585, mistrovská značka.
Item image
Konečná cena:
22 400 Kč
Vyvolávací cena:
9 900 Kč
Čechy 1760 - 1860 Dřevo, řezba, barevná polychromie V barokním stylu Výška 31 cm Osvědčení Národního památkového ústavu Stojící opat sv. Prokop na zádech čerta, v pravé ruce svírá kříž. Oděný do červeného pláště, pluviálu se zlatým lemováním, v zadní části s velkou cappou. Na hlavě s červenou mitrou.
Item image
Konečná cena:
4 500 Kč
Vyvolávací cena:
4 400 Kč
Čechy 1905 - 1921 Stříbro, broušené české granáty a almandiny Ryzost Ag 750 / 1000, celková hmotnost 9,3 gramů Autor předlohy Ladislav Šaloun ( 1870 - 1946 ) , vyrobil známý pražský šperkař Josef Vrabec Období a styl secese Výška 70 mm, průměr 45 mm Menší broušené kameny přírodní české granáty, větší kameny přírodní almandiny, prostřední ověsek ze skla Stříbrná brož kulatého nepravidelného tvaru z ručně tepaného stříbrného plátu. Zdobená reliéfním secesním ornamentem a vsazenými broušenými leštěnými granáty a almandiny. Ve spodní části tři ověsy s broušenými přírodními almandiny, prostřední ověs z broušeného skla. Značeno : pražský rakousko-uherský punc hlava psa, mistrovská značka J. V.
Item image
Konečná cena:
120 000 Kč
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
Čechy po roce 1911 Patinovaný bronz, přírodní jantar, sklo Maskaron lavaba Šalounova ateliéru V antickém stylu Výška 27 cm, šířka 19 cm Publikováno v knize Petr Wittlich : Sochařství české secese stránka 251 Maskaron stylizovaný do tvaru antické masky či bůžka. Zdobený v horní části vsazenými leštěnými skleněnými ametystovými kameny, oči s vloženým přírodním jantarem. V dolní části vsazený zelený oválný skleněný kámen. Originální kohoutek se šroubem a rozetou.
Item image
Konečná cena:
30 000 Kč
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
Československo kolem roku 1934 Patinovaná sádra Období a styl : art deko Neznačeno Výška 27 cm Symbolizující portrét zobrazující z antiky převzatou bytost napůl člověka a na půl ptáka, která se v řecké mytologii proměnila z krásné bohyně bouře na nehezkou mstitelku lidské viny. Nejpozoruhodnější socha pozdního Šalounova období navazující na symbolistickou sochařskou tvorbu ze začátku minulého století.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
16 500 Kč
Čechy 1885 - 1905 Kvaš na kartonu 60 x 85 cm Signováno vpravo dole František Jaroš bratr malířů Bohumila a Petra Jaroše Celkový rozměr s rámem 93 x 118 cm Velký rozměr Ústřední motiv sedícího malíře na stoličce v přírodě, plenéru, pracujícím na obrazu postaveném v malířských štaflích. Opodál ležící otevřená kazeta s malířskými barvami a stojící otevřený slunečník. V zadní části obrazu výhled do krajiny se stavením a kostelem s věží v pozadí. Luxusní široký zlacený rám s reliéfními ornamenty.
Item image
Konečná cena:
6 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
Československo rok 1954 Akvarel a tužka na papíře 25 x 20 cm Signováno uprostřed dole, datováno 1954 Celkový rozměr s rámem 46,5 x 36,5 cm Ústřední motiv sedící mladinké baletky s překříženýma nohama, v široké baletní sukni. Stříbrný patinovaný rám s ručně řezanými ornamenty v rozích, paspartou a sklem.
Item image
Konečná cena:
22 000 Kč
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
Anglie 1736 - 1762 Lept na papíře 25,5 x 20 cm Značeno v desce, v dolní části : Invented Engraved & Published October 26 1737 by W. Hogarth Purfuant to an act of Parliament, vpravo : Retouched & Improved April 24 1762 by the author Umělecká sbírka slavného anglického spisovatele : Charles Dickens Celkový rozměr s rámem 34 x 29 cm Vzadu na kartonu originální papírové štítky Ústřední námět spících mužů a dívky s vějířem při kázání v kostele. Originální černý leštěný rám se zlatou reliéfně zdobenou horní a vnitřní lištou a sklem.
Item image
Konečná cena:
2 000 Kč
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
Vídeň 1840 - 1849 Mořská pěna, stříbro Georg Wukowitsch činný ve Vídni Ryzost Ag 812,5 / 1000, celková hmotnost 99,8 gramů Výška 10 cm, délka 12,5 cm Dýmka, pěnovka, klasického klenutého tvaru. Zdobená jemným prstencem. Zakončená po stranách stříbrným zdobeným okružím s úchytem. Na jedné straně s odklopným kupolovitým víčkem zdobeným prořezávaným ornamentem. Značeno : vídeňský lotový punc s nezřetelnou datací 184?