#40

František Srp
(1895 – 1943)

Přístav Baška | Přístav

František Srp - Přístav Baška | Přístav
#40

František Srp
(1895 – 1943)

Přístav Baška | Přístav

Kresby a malby
228 zobrazení
20. 10. 2021 19:00

akvarel na papíře
výřez pasparty 26,5 x 34,5 cm (celkový rozměr 43 x 51,5 cm)

1932 | akvarel na papíře | výřez pasparty 26,5 x 34,5 cm (celkový rozměr 43 x 51,5 cm) | signováno a datováno vlevo dole - Baška 1932 | stříbrný patinovaný rám s modrými linkami v profilu vnitřní části, s paspartou a sklem

František Srp se narodil 5. července 1895 ve Veleni. Pocházel z rodiny místního hostinského Karla Srpa. Ve studiu umění začal na pražské Uměleckoprůmyslové škole, kde studoval v letech 1914–1916 pod vedením profesorů E. Dítěte a Františka Kysely. Následně pokračoval ve svém uměleckém vzdělání na pražské malířské akademii u profesora Maxmiliána Pirnera a úspěšně absolvoval v roce 1919.

Po ukončení studia František Srp přijal pozici profesora na reálném gymnáziu v Bučovicích, kde působil od roku 1924. Během své kariéry byl aktivním členem uměleckých spolků, mezi něž patřil Svaz výtvarných umělců v Brně a Sdružení výtvarných umělců moravských Aleš.

František Srp zemřel koncem roku 1943 v Bučovicích, kde strávil část své umělecké a pedagogické kariéry.