banner

Zářijová aukce starožitností, výtvarného umění a sběratelských předmětů.

Starožitnosti, šperky, obrazy, sběratelsky zajímavé předměty a mimořádná nabídka.
Online v 19:00

Je nám ctí Vás pozvat na naší aukci širokého sortimentu hodnotných starožitností, kvalitních obrazů a netradičních zajímavých artefaktů. Rádi Vás uvidíme na prohlídce předmětů na naší adrese Náměstí Kinských 7, Praha.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
Anglie 1760 - 1770 nebo 19. století Bílý, barevný, zlacený, ručně malovaný porcelán Worcester Porcelain, podle předlohy slavné porcelánky Míšeň Výška 44 cm Zdobená reliéfní girlandou barevných květin se zelenými listy, ručně malovanými kyticemi, drobnými kvítky. Horní část vázy zdobená zlaceným rokokovým motivem rokaje. Kulatá základna se zlatými linkami. Klenuté víko zdobené reliéfním věncem z barevných květin se zelenými listy, zlatými rokaji na plochém okraji, ručně malovanými kytičkami. Horní úchyt : soška dívky držící v náručí kočičku, stojící na čtvercové základně. Na okraji víka porcelánová pasta vzniklá při výrobě. Značeno zespodu : modré zkřížené meče, čísla, napodobující značku porcelánky Míšeň.
Item image
Konečná cena:
18 000 Kč
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Vídeň, Rakousko 1930 - 1941 Krémově bílá malovaná keramika Autor designu Stephan Dakon ( 1904 - 1992 ) , název modelu Blonder Traum , pro Wiener manufaktur Friedrich Goldscheider Období a styl art deko Výška 40 cm Podle slavné herečky Lilian Harvey ( 1906 - 1968 ) největší hvězdy filmových studií UFA na začátku 30. let minulého století. Socha kráčející mladé dámy se širokým kloboukem a rukavicemi, oběma rukama zvedající si šaty. Signováno na podstavci : Dakon. Značeno zespodu : černě Goldscheider, Wien, Made in Austria, Dakon, vtlačené číslo modelu 6551, 287, 6, černě psané písmeno malíře J.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
Itálie, druhá polovina minulého století Bílé 18 karátové zlato, přírodní broušený safír o hmotnosti cca 1,8-2 ct, deset diamantů moderního briliantového brusu o hmotnosti 1 ct Ryzost Au 750/1000, celková hmotnost 4,05 gramů Velikost prstenu 56 Výška 1,6 cm Oválná klenutá hlava prstenu. Uprostřed vsazený oválný přírodní broušený safír cca 1,8 - 2,0 ct. Okolo osázený deseti přírodními diamanty moderního briliantového brusu, barva G, čistota VS1-2. Značený : ryzostí 750, nový český punc hlava kohouta.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Vídeň, Rakousko-Uhersko 1866-1890 Zlacené stříbro, fialové broušené sklo Styl biedermeier Ryzost Ag 750/1000, celková hmotnost 33,68 gramů Vnitřní průměr 60 mm Oválný stříbrný zlacený náramek ve stylu biedermeier. Zdobený na čelní straně reliéfním ornamentem a kartuší. Uprostřed vsazený velký fialový broušený skleněný kámen připomínající ametyst. Jemný gravírovaný ornament. Značeno : vídeňský rakousko-uherský punc hlava lva s písmenem A, nečitelná mistrovská značka.
Item image
Konečná cena:
12 400 Kč
Vyvolávací cena:
5 400 Kč
Německo 1900 - 1910 Leštěný a gravírovaný bronz Období a styl secese Autor figurální mísy německý sochař Clemens Werminghausen ( 1877 - 1963 ) Signováno v horní části Rozměr mísy 48 x 32 cm Plochá mísa nepravidelného oválného tvaru s klenutým okrajem. Zdobená po stranách soškami ležící nahé dívky na klenuté vyvýšené ploše, a na druhé straně ležící nahý mladý muž. Držící se navzájem za stylizovaný pruh látky či vodní vlnu. Gravírovaný ornament kolem postav.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
29 000 Kč
Střední Evropa 1880 - 1890 Vosk, látka, dřevo, sklo V historizujícím stylu 3/3. 19. století Oblékaná soška slavného Pražského Jezulátka Výška sochy 52 cm, rozměr skříňky 87 x 44 x 28 cm Osvědčení Národního památkového ústavu Vosková devoční kopie Pražského Jezulátka oblečená do světlých šatů, lemovaná zlatou dekorativní výšivkou a krajkou. Přes šaty oděné v červený plášť. Zlatá vosková koruna a sféra. Jezulátko stojí na dřevěném odstupňovaném podstavci. Socha je umístěna v dřevěné uzavíratelné prosklené skříňce vystlané látkou.
Item image
Konečná cena:
14 000 Kč
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
Německo 1900 - 1930 Olej na plátně 74 x 95,5 cm Signováno vpravo dole : Otto Antoine Celkový rozměr s rámem 81 x 102,5 cm Rušný život na ulici v impresionostickém stylu se stromořadím a domy. Originální stříbřitý profilovaný patinovaný rám.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
780 000 Kč
Československo rok 1925 Olej na plátně 81 x 60 cm Signováno vlevo dole : V. Špála 1925 Číslo soupisu 113, Žanda, Špálův soupis děl Portrét manželky Jany, rozené Rychlíkové, přezdívané Žanda Odborná expertiza Celkový rozměr s rámem 109 x 92,5 cm Portrét zachycuje z bezprostřední blízkosti postavu ženy středního věku, sedící na kameni u vody. Její tělo je natočeno k pozorovateli, její hlava se naopak odvrací. První plán doplňuje vysoká tráva, druhý plán zaujímá vodní hladina řeky Berounky. Ze Špálova soupisu vyplývá, že manželka Žanda jemu opakovaně sloužila za model nejen k portrétům, ale i k figurálním studiím, často zasazeným do prostředí u vody. Dobový dekorativní rám francouzského typu bohatě zdobený reliéfními ornamenty, v starozlaté barevnosti se světle krémovou patinou.
Item image
Konečná cena:
11 300 Kč
Vyvolávací cena:
9 800 Kč
Paříž, Francie 1870 - 1890 Stříbro vysoké ryzosti Ag 950/1000, celková hmotnost 472,10 gramů Stříbrník Jean-Baptist Harleux, Paris 15 Rue du Grand Hurteur, činný od roku 1834 Výška 15 cm, šířka 17,5 cm Osvědčení Puncovního úřadu Kulatá cukřenka ve střední části klenutá, s kulatou menší podstavou s prstenci. Zdobená gilošováním, jemným gravírováním, kartušemi. Úchyty ve tvaru stylizovaných neorenesančních delfínů s kroužky v hlavách, na reliéfních erbech. Kulaté kupolovité odnímatelné víčko s reliéfním úchytem ve tvaru rané růže s listy. Značeno : francouzský punc hlava Minervy, mistrovská značka výrobce : Harleux.
Item image
Konečná cena:
55 000 Kč
Vyvolávací cena:
55 000 Kč
Evropa 1870 - 1920 14 karátové zlato, smaltovaný ciferník, prachové sklíčko Ryzost Au 585/1000, celková hmotnost 144,70 gramů Čtvrťové bití, kotvový chod, bimetalický oscilátor s kompenzací a Breguetovým vláskem Strojek můstkového typu, čepy usazené v rubínech Průměr 60 mm Zlaté masivní tříplášťové hodinky. Bílý emailový ciferník s černými arabskými číslicemi. V dolní části vteřinovka. Zlaté prořezávané ručičky. Na čelní straně pláště hodinek gravírovaný monogram.