#117

Vojtěch Erdélyi
(1891 – 1955)

Portrét Egona Erwina Kische

Erdélyi Vojtěch Michajlovič
Erdélyi Vojtěch Michajlovič
Erdélyi Vojtěch Michajlovič
#117

Vojtěch Erdélyi
(1891 – 1955)

Portrét Egona Erwina Kische

6 limitů
310 zobrazení
80 000 Kč
Art Mozaika Praha s.r.o.
Art Mozaika Praha s.r.o.
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
10. 5. 2023 18:00

olej na desce
rozměry
60x44 cm
rámováno
dobrý

Portrét Egona Erwina Kische

Vojtěch Michajlovič Erdélyi, známý také jako Adalbert Erdely, se narodil 25. května 1891 ve vsi Kelemenfalva (dnes Klymovycja) v Maďarském království.

Studoval na Akademii umění v Budapešti v letech 1911–1915. Poté působil jako učitel v Mukačevu a Užhorodu, které tehdy patřily k Československu. Erdélyi byl jednou z hlavních postav zakarpatského umění. V roce 1927 spoluzaložil uměleckou školu v Užhorodu, která se později stala Zakarpatským institutem umění.

Jeho práce ovlivnily mnoho umělců, včetně jeho studentů, jako byl Fedir Manajlo.

Zemřel 19. září 1955 v Užhorodu.