technika | olej na desce |
rozměry | 60x44 cm |
rám | rámováno |
zachovalost | dobrý |
Portrét Egona Erwina Kische
Vojtěch Michajlovič Erdélyi, známý také jako Adalbert Erdely, se narodil 25. května 1891 ve vsi Kelemenfalva (dnes Klymovycja) v Maďarském království.
Studoval na Akademii umění v Budapešti v letech 1911–1915. Poté působil jako učitel v Mukačevu a Užhorodu, které tehdy patřily k Československu. Erdélyi byl jednou z hlavních postav zakarpatského umění. V roce 1927 spoluzaložil uměleckou školu v Užhorodu, která se později stala Zakarpatským institutem umění.
Jeho práce ovlivnily mnoho umělců, včetně jeho studentů, jako byl Fedir Manajlo.
Zemřel 19. září 1955 v Užhorodu.