#164

Ivan Ouhel
(1945 – 2021)

Políčka

Ivan Ouhel - (1945-1921)
Ivan Ouhel - (1945-1921)
Ivan Ouhel - (1945-1921)
Ivan Ouhel - (1945-1921)
#164

Ivan Ouhel
(1945 – 2021)

Políčka

3 limity
558 zobrazení
42 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 35 000 Kč
10. 12. 2021 18:00

stav
perfektní
olej na plátně
50x60 cm
1992
signováno a datováno PD
olištováno
provenience
soukromá sbírka

Políčka - Český malíř, člen volného sdružení 12/15 Pozdě, ale přece.

Ivan Ouhel, narodil se 18. února 1945 v Ostravě a zemřel 21. února 2021. Byl významným českým malířem, kreslířem, grafikem a pedagogem. Jeho vzdělání zahrnuje studium na Akademii výtvarného umění pod vedením prof. Karla Součka v letech 1968-1974. Vystavoval jak v České republice, tak i v zahraničí, a účastnil se prestižního Bienále v Benátkách v letech 1984 a 1988. Byl členem uměleckých skupin 12/15 Pozdě, ale přece a od roku 1992 i Umělecké besedy. V jeho tvorbě byly dominantními tématy krajina a figura. Jeho krajinomalby byly spontánní a intuitivní, často postavené na kontrastu, a jeho díla z konce 70. let kombinovala plexisklové objekty v krajině. V 90. letech experimentoval s velkými barevnými plochami a geometrickými formami. Ouhelův přínos do světa umění byl oceněn mnoha sbírkami a v roce 2009 byla vydána jeho čtyřdílná monografie.