technika | olej, dřevěná deska |
rozměr | 30 x 40 cm |
Max Horb, narozen 9. července 1882 v Mladé Boleslavi, byl český malíř. Po dokončení gymnázia studoval práva v Praze a poté vstoupil na Akademii výtvarných umění, kde byl žákem významných umělců, jako byli Rudolf Bém a František Thiele. Max Horb se stal jedním ze členů umělecké skupiny Osma.
Jeho malířské dílo zahrnuje impresionistické krajiny, expresivní portréty, zátiší a karikatury. Jeho pozdní tvorba byla charakterizována expresivním stylem. Zabýval se také tématem pouličního života. Přestože Max Horb zemřel ve svých 25 letech v Praze, stihl vytvořit výrazné a rozmanité umělecké dílo.
Max Horb byl pohřben na Novém židovském hřbitově na Olšanech v Praze. Jeho bratr Felix Horb byl historikem umění. Max Horb je dodnes považován za významnou postavu českého umění na přelomu 19. a 20. století.