#78

Max Horb
(1882 – 1907)

Náměstí

Horb Max (1882-1907)
#78

Max Horb
(1882 – 1907)

Náměstí

51-100
1 limit
385 zobrazení
500 000 Kč
Galerie Pictura
Galerie Pictura
Vyvolávací cena: 160 000 Kč
24. 3. 2021 18:00

olej, dřevěná deska
30 x 40 cm

Náměstí

Max Horb, narozen 9. července 1882 v Mladé Boleslavi, byl český malíř. Po dokončení gymnázia studoval práva v Praze a poté vstoupil na Akademii výtvarných umění, kde byl žákem významných umělců, jako byli Rudolf Bém a František Thiele. Max Horb se stal jedním ze členů umělecké skupiny Osma.

Jeho malířské dílo zahrnuje impresionistické krajiny, expresivní portréty, zátiší a karikatury. Jeho pozdní tvorba byla charakterizována expresivním stylem. Zabýval se také tématem pouličního života. Přestože Max Horb zemřel ve svých 25 letech v Praze, stihl vytvořit výrazné a rozmanité umělecké dílo.

Max Horb byl pohřben na Novém židovském hřbitově na Olšanech v Praze. Jeho bratr Felix Horb byl historikem umění. Max Horb je dodnes považován za významnou postavu českého umění na přelomu 19. a 20. století.