#14

Vladimíra Sedláková
(1952)

Bez názvu

Sedláková Vladimíra *1952
#14

Vladimíra Sedláková
(1952)

Bez názvu

1-50
392 zobrazení
16 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
9. 6. 2019 13:30

Bez názvu, 1989 - olej, plátno, rám, 34 × 34,5 cm, sign. LD Sedláková 89

Vladimíra Sedláková se narodila 17. dubna 1952 v Brně a je českou malířkou a grafičkou. Studovala na Lidové škole umění v Brně v letech 1961–1967 pod vedením Roberta Hliněnského. Pokračovala ve studiu u Roberta Hliněnského v letech 1972–1975. Mezi lety 1967–1971 studovala na Střední průmyslové škole strojnické v Brně, kde se seznámila se světem strojů, což se stalo klíčovým prvkem v její umělecké kariéře.

V letech 1975–1980 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Jana Smetany, člena Skupiny 42. Paralelně vystudovala v letech 1977–1979 i Scénografickou školu ÚV SČDO v Praze.

Její tvorba prošla několika časovými obdobími. V průběhu let se věnovala kompozicím zátiší, figurální tvorbě, městské architektuře, vědě a technice, struktuře a drsnosti. Od roku 1994 tvoří svá díla s pomocí počítače.

Vladimíra Sedláková pracuje s různými malířskými a grafickými technikami, včetně olejomalby, akrylu, kvaše, tempery, akvarelu, perokresby, tužkových kreseb, lavírovaných kreseb a pastelu. Její umělecká tvorba zahrnuje obrazy, kresby, sochy a realizace v duchu moderní abstrakce.

Ocenění, které získala, zahrnuje ceny z plenérů a přehlídek, například Cenu Masarykovy akademie v roce 1994. Vladimíra Sedláková je považována za umělkyni se širokým záběrem a její díla reflektují postupný vývoj a proměny v moderním výtvarném umění.