#216

Laszlo Neogrady
(1896 – 1962)

Husopaska olej

Neogrády László 1896–1962
#216

Laszlo Neogrady
(1896 – 1962)

Husopaska olej

201-242
317 zobrazení
10 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
6. 10. 2019 13:30

Husopaska olej, dřevěná deska, rám, 18 × 32 cm, sign. PD Neogrady László

Laszlo Neogrady se narodil 2. dubna 1896 jako syn umělce Antala Neogradyho. Svou uměleckou dráhu začal studiem malování na Maďarské akademii výtvarných umění, kde měl možnost učit se od umělce Edeho Ballóa. Od roku 1922 začal Laszlo Neogrady prezentovat své umělecké dílo v maďarské umělecké galerii.

Specializoval se na malování přírodopisných krajin, s důrazem na lesní scény ve sněhu. Jeho malířský rukopis se vyznačoval rozsáhlým použitím techniky impasta, což vytvářelo téměř trojrozměrný efekt v jeho obrazech. Laszlo Neogrady byl známý pro dramatické využití světla a vytváření velmi atmosférických krajin.

Umělec zemřel 27. srpna 1962 ve stejném místě, kde se narodil. Jeho díla jsou dodnes uchovávána ve stálé sbírce ARNOT GALLERY a najdeme je také v mnoha sbírkách po celém světě.