poznámka 1 | Přiložena LP deska Obřad hoříci mysli, Recorded at Condor studio duben– srpen 1991, Music and lyrics: Milan Knížák, vokál: Milan Knížák & Lucie Bíla, Vašek Vašák. |
poznámka 2 | Nabízený soubor děl Milana Knížáka patří do období šedesátých let 20. století, kdy se autor stal průkopníkem nových intermediálních forem umění, ať už akčního umění, happeningů nebo performancí v českém prostředí. Díky kontaktu J. Chalupeckého se Knížák v polovině 60. let seznámil s představitelem mezinárodního hnutí Fluxus Georgem Maciunasem a záhy se stal ředitelem jeho východní části (Fluxus East). Do úzkých souvislostí s mezinárodními aktivitami Fluxu patří Knížákova Destruovaná hudba se zásahy a destrukcí gramofonových desek, činnost rockové kapely Aktual, ale také návrhy módy, které byly radikální formou sebevyjádření. Knížákova tvorba tohoto období patří k zásadním hodnotám českého poválečného umění a je nedílnou součástí mezinárodního kontextu. |
Destruovaná deska, 60. léta 20. stol. perforovaná gramofonová deska s nápisem Kill yourself & fly, průměr 30 cm