datum aukce 21. 06. 2020 13:30
141
vyvolávací cena: 180 000 CZK

18. Dlouhý Bedřich *1932

Neznámá, 2016 - asambláž, sololit, autorský rám, 67,5 × 90 cm, sign. na rubu B. DLOUHÝ „Neznámá“ 2016, sign. na zadní straně na štítku rukou autora

Poznámka 1 Přes půlstoletí dlouhá a dosud neukončená umělecká dráha Bedřicha Dlouhého patří k důležitým hodnotám moderního českého umění. Dlouhý si již na začátku tvorby v šedesátých letech osvojil tradiční malířskou techniku a několik uměleckých přístupů, které dokázal v průběhu celé umělecké dráhy rozvíjet, aktualizovat a vnášet do nich nové podněty. Předmětem jeho zájmu je prolínání předmětného světa zprostředkovaného jednak hyperrealistickou malbou, ale také asamblážemi z obyčejných předmětů s imaginativním prostorem plným odkazů, absurdních nebo ironických hříček.