#2

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Bez názvu

Boštík Václav 1913–2005
#2

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Bez názvu

1-50
1 limit
451 zobrazení
15 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 8 000 Kč
21. 6. 2020 13:30

Poznámka 1
Publikováno: Srp Karel: Václav Boštík, galerie Zdeněk Sklenář 2011, s. 283, obr. 274.

Bez názvu, 1965 - lept, papír, pasparta, rám, sklo, 10,8 × 10,8 cm, sign. PD BOŠTÍK

Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.