datum aukce 27. 03. 2022 13:30
2
194
prodáno za: 6 500 CZK
vyvolávací cena: 5 000 CZK

2. Chatrný Dalibor 1925–2012

Bez názvu, 1968 | serigrafie, 4/15, papír, rám, sklo,34,5 × 34,5 cm, sign. UD 4/15 D. Chatrný 68

Poznámka: Grafická tvorba patřila k jednomu z mnoha médií, kterým se Dalibor Chatrný dlouhodobě věnoval, a uplatňoval v ní, podobně jako v dalších oblastech, tvůrčí přístupy a experimenty překračující běžně užívané postupy. Zejména v šedesátých letech 20. stol. zkoušel Chatrný různé posuny v grafice, například perforování nebo použití nové technologie – sítotisku, která nabízela nové možnosti práce s odosobněným autorským rukopisem, tvorbou velkých barevných ploch a nových tiskařských postupů. Techniku, která se stala prostředkem pro vyjádření nových uměleckých tendencí pop artu i op artu, využil Chatrný v černých sítotiskových tiscích s bílými negativními body v roce 1968–69. Geometrická skladba bodů řazených podle určitého schématu a konstrukce odpovídala povaze sítotisku s možností postupovat podle určitého zvoleného a kontrolovaného systému.

*****7 6 500 CZK 27. 03. 2022 13:34:15
*****7 6 000 CZK 27. 03. 2022 13:34:13
*****7 5 500 CZK 27. 03. 2022 13:34:13
*****7 5 000 CZK 27. 03. 2022 13:34:08