Poznámka: | dohromady |
Hermann Hesse – Večerní mraky, 1989,1992 | bibliofilie, 39/200, suchá jehla – 5 ks
kolorováno, ruční papír, celková velikost
30,4 × 20,7 cm, velikost grafických
tisků 17,5 × 13,2 cm, jeden tisk sign.
UD tužkou Boštík 92, čtyři tisky sign.
UD tužkou Boštík, zn. slepotiskovým
razítkem LYRA PRAGENSIS, číslováno
Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.