#8

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Hermann Hesse – Večerní mraky

Boštík Václav 1913–2005
#8

Václav Boštík
(1913 – 2005)

Hermann Hesse – Večerní mraky

Arts
1 limit
325 zobrazení
75 000 Kč
Aukční dům Sýpka
Aukční dům Sýpka
Vyvolávací cena: 60 000 Kč
27. 3. 2022 13:30

Poznámka:
dohromady

Hermann Hesse – Večerní mraky, 1989,1992 | bibliofilie, 39/200, suchá jehla – 5 ks kolorováno, ruční papír, celková velikost 30,4 × 20,7 cm, velikost grafických tisků 17,5 × 13,2 cm, jeden tisk sign. UD tužkou Boštík 92, čtyři tisky sign. UD tužkou Boštík, zn. slepotiskovým razítkem LYRA PRAGENSIS, číslováno

Václav Boštík se narodil 6. listopadu 1913 v Horním Újezdě u Litomyšle a zemřel 7. května 2005 v Praze. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Williho Novaka. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny UB 12. Ačkoli začal svou kariéru s realismem, postupně se přesunul k abstraktní tvorbě, kde využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. V jeho dílech je silný důraz na spiritualitu a mystiku, často s hlubokým zájmem o tajemství vesmíru. Kromě své vlastní tvorby se také podílel na restaurování renesančních sgrafit na fasádě zámku v Litomyšli a spolupracoval s Jiřím Johnem na památníku obětem holocaustu na zdi Pinkasovy synagogy.