datum aukce 27. 03. 2022 13:30
155
vyvolávací cena: 14 000 CZK

9. Křivánková Marie, 1883–1936, Javůrek-Vrabec, firma

Manžetové knoflíčky a jehlice – 3 ks | vtlačená mistrovská značka JV, punc, Čechy, 1. čtvrtina 20. stol., návrh M. Křivánková, realizovala firma Javůrek-Vrabec pro sdružení Artěl, stříbro, hmotnost brutto 9,20 g, ryzost 800/1000, chrysopras, 3 ks: knoflíčky, ozdobná jehlice, délka jehlice 6,5 cm

Publikováno soupis: Lit.: srov. Jiří Fronek, Artěl: umění pro všední den 1908–1935 (Praha: Arbor Vitae, 2009), s. 231, 247.
Poznámka: dohromady