banner

Výtvarné umění a starožitnosti

Online v 18:00

Závěrečné kolo E-Aukce se bude konat v neděli 11. 4. 2021 od 18:00 hod.

živě na www.livebid.cz

Již nyní můžete k jednotlivým položkám zadávat své limitní nabídky.

Doporučené

Item image
Konečná cena:
900 000 Kč
Vyvolávací cena:
850 000 Kč
Název: Jarní vody | Datace: po roce 1920 | Technika: olej na kartonu | Signováno: vpravo dole V. Radimský | Rozměry malby: 68 x 98 cm | Celkové rozměry: 88 x 118 cm | Stav: velmi dobrý, viz foto | Vystaveno: Nový salón Bubeš, rok 1938, výstava V. Radimského, pod číslem 5. | Vystaveno: ZNOVUOBJEVENÁ MISTROVSKÁ DÍLA ze soukromých sbírek, od 21. 11. do 30. 11. 2019, výstavní prostory Galerie Zlatá husa, Dlouhá 12, Praha 1, výstavu pořádala společnost Starožitnosti-Galerie USTAR ve spolupráci s Art collections URBAN, dílo reprodukováno v katalogu na straně 51. | Znalecký posudek: PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová | Předložený obraz Jarní Vody, pohled na vysoké stromy na břehu řeky v pozadí kompozice, na rozkvetlý travnatý pruh uprostřed záběru a kvetoucí vodní rostliny v popředí, na místo, ve kterém se slévají meandry řeky, je nepochybnou a krásnou prací krajináře Václava Radimského z doby po roce 1920, kdy se po skončení první světové války navrátil z Francie domů. V době kdy Radimský žil v Giverny byla jeho stálou inspirací řeka Seina, po návratu do svého rodného domu v Pašince u Kolína, se se stejným zaujetím věnoval řece Labi a jejím zátokám, stráním, loukám a polím v širokém okolí. | Předložený obraz charakterizuje působivá kompozice a efektní skladba barevných tónů, celá škála zelených, hnědých a modrých od světlých až po tmavé valéry. Výsledný dojem působí emotivně a radostně, Radimský výstižně zobrazil náladu začínajícího léta, kdy je ještě příroda svěží a všechno kvete. Předložený obraz Jarní vody příkladně dokumentuje Radimského krajinářské mistroství. | Originalita díla konzultována a potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
Šaloun Ladislav (1870 - 1946), Kolo osudu – Koloběh života (Práce II), návrh na fontánu před Rudolfinem, Čechy, okolo roku 1927, patinovaná bronzová plastika, značeno autorskou signaturou na plintě LŠaloun, tato plastika byla odlita v dílně významného českého podnikatel, návrhář a výrobce kovových uměleckých předmětů Franty Anýže (1876 – 1934), značeno na plintě Franta Anýž, mramorový podstavec s věnováním: K dvacetiletí úspěšné práce – spolupracovníci 1917 – 1937, původní stav – nečištěno, celkové rozměry: 40 x 46 x 36 cm. | Významná plastika v kontextu Šalounovi tvorby. | Ladislav Šaloun uvedl Skupinu Práce citátem: „Vysoko stojíme, když práci konáme. Práce, toť stělesněná myšlenka člověka, jež uvedena v pohyb, letí, a je řízena lidským rozumem i silou paží.“ | Literatura: Šaloun - Dotek osudu, The Touch of Fate, Primusová Adriana - ed., Galerie Středočeského kraje 2018, Kutná Hora, 2018, strana 180, číslo katalogu 44. | Zastoupeno ve sbírce GASK, inv. č.: GASK P 273.
Item image
Konečná cena:
26 000 Kč
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
Čechy, Graniton, okolo roku 1913, pestře glazovaná pórovina, zlaceno, značeno vespod vtlačeným 983, návrh Emanuel Margold, rozměry 8,5 x 9 x 9 cm, velmi dobrý stav, viz foto, profesionálně restaurované nepatrné oťuky. | Literatura: Jiří HOŘAVA - Graniton, Umělecká a užitková keramika 1907-1928, Praha 2017, ISBN 978-80-906469-9-5, model této dózy reprodukován na přebalu knihy a na straně 119.
Item image
Konečná cena:
190 000 Kč
Vyvolávací cena:
75 000 Kč
Název díla: Opatija - Madonna del Mare | Datace: rok 1924 | Technika: olej na plátně | Signováno a datováno: vpravo dole Aug. Mervart 24. | Rozměry malby: 64 x 80 cm | Celkové rozměry s rámem: 75,5 x 92 cm | Stav: velmi dobrý, viz foto
Item image
Konečná cena:
17 000 Kč
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
Název díla: Pokušení | Technika: pastel na veluru, fixovaném na sololitu | Signováno: vpravo dole Kurovský, na rubu autorský přípis s věnováním | Rozměry: 61,5 x 45 cm | Stav: viz foto, mírně poškozeno, nerámováno, volně loženo
Item image
Konečná cena:
100 000 Kč
Vyvolávací cena:
95 000 Kč
Název díla: Pod kvetoucími akáty | Datace: rok 1925 | Technika: olej na dřevě | Signováno a datováno: vpravo dole J. Obrovský 25 | Na rubu: autorský štítek, výstavní razítko | Rozměry malby: 43,5 x 50,5 cm | Rozměry s rámem: 58 x 64,5 cm | Stav: velmi dobrý stav – viz foto, rámováno, nepatrně poškozeno | Vystaveno: LXXIV. výstava Jednoty umělců výtvarných v Praze. Malířský a sochařský soubor prof. Jakuba Obrovského (Dům J.U.V. a Pavilon Myslbek, 16. březen - 30. duben 1935).
Item image
Konečná cena:
26 000 Kč
Vyvolávací cena:
24 000 Kč
Název díla: Stroj pouště v krajině | Datace: rok 1972 | Technika: litografie na papíře | Signováno: vpravo dole tužkou Kamil Lhoták 1972, vlevo dole číslováno 22/120 | Rozměry: 25 x 52 cm | Rozměry s rámem: 51 x 75,5 cm | Stav: viz foto, rámováno, zaskleno
Item image
Konečná cena:
110 000 Kč
Vyvolávací cena:
95 000 Kč
Název díla: Mlha nad řekou | Technika: olej na plátně | Signováno: vpravo dole Medňanský L. | Rozměry 25 x 39 cm | Rozměry s rámem 48 x 62,5 cm | Stav: velmi dobrý původní stav, mírně poškozeno | Provenience: významná privátní sbírka
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
Čechy, Klášterský Mlýn, sklárny Lötz Witwe, okolo roku 1915 až 1920, návrh modelu od rakouského architekta a designéra Dagoberta Pecheho (1887 - 1923), sklo čiré, podjímaná opakní oranžovou sklovinou (tzv. tango sklo), natavená tři pravoúhlá ucha z černé skloviny, na plášti malba stylizovaných zvonků provedená černým emailem, velmi dobrý stav – viz foto, nepoškozeno, celkové rozměry vázičky 9 x 12 x 12 cm.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
90 000 Kč
Německo, Rosenthal/Richard Wehsner Dresden, 10. až 20. léta 20. století, luxusní velká porcelánová váza vyrobená v porcelánce Rosenthal a dekorovaná ve studiu Richarda Wehsnera v Drážďanech (Richard Wehsner působil v Drážďanech jako malíř porcelánu v letech 1895 až 1956), bílý porcelán, bohatý zlacený ornamentální dekor, plášť zdobený precizní malbou s figurálním motivem, vespod značeno zlatou značkou Rosenthal a modrou podglazurní značkou ve formě erbu s písmenem W a textem Dresden Handmalerei, luxusní stav – viz foto, nepoškozeno - nepatrně známky stáří a opotřebení, celkové rozměry 32 x 19 x 19 cm.