banner

Výtvarné umění a starožitnosti

Online v 18:00

Aukce se bude konat v neděli 21.11.2021 od 18:00 hod

Doporučené

Item image
Konečná cena:
50 000 Kč
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
Československo, Svatováclavský dukát, ročník 1927, raženo 25 774 kusů, zlatá mince o ryzosti 986/1000, hmotnost 3,48 g, stav viz foto, mírně poškozeno.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
Rakousko-Uhersko, stokoruna, ročník 1907, zlatá mince o ryzosti 900/1000, hmotnost 33,86 g, mince zhotovena k 40. výročí korunovace Františka Josefa I. za uherského krále v Budapešti, stav viz foto, mírně poškozeno.
Item image
Konečná cena:
38 000 Kč
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
Bacovský potok II., rok 1967, olej na kartonu, signováno a datováno vpravo dole Aug. Mervart 67., rozměry malby 32 x 50 cm, na rubu autorský přípis, celkové rozměry s rámem 52,5 x 70,5 cm, velmi dobrý stav, viz foto.
Item image
Konečná cena:
150 000 Kč
Vyvolávací cena:
150 000 Kč
Náves v Lanžhotě (Slovácko), rok 1912, olej na dřevě, signováno vlevo dole Al- Kalvoda-, rozměry malby 47 x 55,5 cm, na rubu přípis s místem určení a datací, celkové rozměry s rámem 64 x 72 cm, malba ve velmi dobrém stavu, rám mírně poškozený, v minulosti restaurovaný.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
450 000 Kč
Očekávání, po roce 1900, olej na plátně, signováno vlevo dole –Al. Kalvoda-, rozměry malby 65,5 x 65,5 cm, na rubu sbírkové razítko, celkové rozměry s rámem 88 x 88 cm, velmi dobrý stav, viz foto.
Item image
Konečná cena:
80 000 Kč
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
Cestou do přírody, rok 2010, olej na plátně, rozměry malby 65 x 55 cm, signováno a datováno vlevo dole Velčovský -04-010, celkové rozměry s rámem, velmi dobrý stav – viz foto, nepatrně poškozený rám.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
55 000 Kč
Sušení prádla, rok 1964, olej na plátně, sihnováno vpravo dole J. Grus, dátováno vlevo dole , rozměry malby 74 x 125 cm, na rubu opatřeno vývozním štítkem a razítkem Národní galerie v Praze, na blindrámu pravděpodobně čísla z výstav, celkové rozměry s rámem 85,5 x 136,5 cm, velmi dobrý stav, viz foto. | Provenience: původně získáno z pozůstalosti autora
Item image
Konečná cena:
350 000 Kč
Vyvolávací cena:
350 000 Kč
Portrét malíře Ludvíka Vacátka, okolo roku 1907, olej na plátně, rozměry malby 35 x 26 cm, na rubu přípis Jindřich Prucha, celkové rozměry s rámem 52,5 x 43,5 cm, původní stav – nečištěno, rentoilováno, rámováno. Provenience: Obraz pochází z majetku advokáta Václava Riedla, který dostal tento obraz přímo od Jindřicha Průchy. Znalecký posudek: PhDr. Mgr. Michael Zachař. Dílo bude zařazeno do připravovaného soupisu díla Jindřicha Pruchy.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
650 000 Kč
Střední Evropa, pravděpodobné malíř rakouského původu, 2. polovina 17. století až 1. polovina 18. století, olej na plátně, rozměry malby 144 x 213 cm, celkové rozměry s rámem 164 x 233 cm, stav viz foto, v minulosti rentoilováno, mírně poškozený rám i malba.
Item image
Konečná cena:
70 000 Kč
Vyvolávací cena:
50 000 Kč
Pravděpodobně Polsko, 16. až 17. století, lehce vypouklý oválný železný štít se silnou kónickou špicí, zdobený mosaznými maskarony a ozdobnými nýty, po okraji lemovaný zdobným stáčeným rámováním, zezadu opatřeno závěsem, výška 61 cm, šířka 48 cm, stav viz foto, mírně poškozeno, známky stáří a opotřebení odpovídající stáří předmětu.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
46 000 Kč
Pravděpodobně Osmanská říše, 17. až 18. století, rukojeť střenková, střenky z tmavé rohoviny, železná křížová záštita, značená čepel, trojité kanelování, čepel zakřivená jednosečná, délka celkem 95 cm, stav viz foto, poškozená čepel korozí.
Item image
Konečná cena:
24 000 Kč
Vyvolávací cena:
24 000 Kč
Hlava dívky, 30. až 40. léta 20. století, patinovaná sádra, signováno Horejc, dřevěný podstavec, výška celkem 22 cm, šířka 15 cm, hloubka 15 cm, původní stav, viz foto, mírně poškozeno – drobné oťuky, otřelý dřevěný sokl.
Item image
Konečná cena:
270 000 Kč
Vyvolávací cena:
270 000 Kč
Velká dřevěná plastika Krista, Čechy, 10. až 50. létá 20. století, řezbované dřevo, polychromie, celkové rozměry plastiky: výška 144 x šířka 120 x hloubka 21 cm, stav viz foto, mírně poškozeno, staré restaurátorské opravy. Provenience: významná privátní sbírka, původně získáno z ateliéru (bytu) Jana Zrzavého (1890 - 1977). Abstrahující a sběratelsky mimořádně zajímavá plastika Krista, jejíž autorství lze s vysokou mírou pravděpodobnosti připsat malíři Janu Zrzavému. Je všeobecně známo, že Jan Zrzavý vytvořil několik dřevěných loutek a výjimečně se věnoval i plastice. Tyto loutky a plastiky převážně vytvářel pro vlastní potřebu a ukázky této tvorby lze zahlédnout v dokumentárních filmech o malíři Janu Zrzavém, literatuře a na dobových fotografiích z jeho bytu či ateliéru. Tato plastika byla původně získána přímo od Jana Zrzavého, který ji měl umístěnou ve svém ateliéru (bytě). Způsob abstrahujícího pojetí tělesného kánonu plastiky vychází částečně z užití archaických prvků románského umění. Záměru je podřízena i svislá paralelní traktace bederní roušky a na hrudníku vyznačená rána, ze které vytékají prameny krve. Způsob provedení obličeje a celé hlavy plastiky osazené trnovou korunou z ostnatého drátu vykazuje charakteristické znaky, které umělec rozvíjel a mnohokrát varioval ve své malířské tvorbě. Z výše uvedených informací zle usuzovat, že tuto plastiku mohl barevně polychromovat sám malíř Jan Zrzavý, případně ji mohl i řezbářky celou zpracovat.
Item image
Konečná cena:
Vyvolávací cena:
28 000 Kč
Rakousko, Vídeň, 30. až 40. léta, návrh modelu od Stefana Dakona, pestře malovaná keramika, značeno vespod Goldscheider Wien, Made in Germany, číslo modelu 7195/1771/2, rozměry celkem výška 40,5 cm x šířka 25 cm x hloubka 15 cm, velmi dobrý původní stav, viz foto.