archivovaná položka, aukce již skončila

datum aukce 26. 03. 2017 16:00
563
vyvolávací cena: 200 000 CZK

7. Bronzová plastika - Moreau Mathurin (1822-1912)

Francie , okolo roku 1900, původní autorský odlitek číslo 1, secesní bronzová plastika - Alegorie nymfy s dětskými figurami, patinovaný bronz, signováno Moreau, celkové rozměry 39 x 32 x 21 cm. Mistrovsky provedená bronzová plastika prestižního sochaře a dekoratéra 19. století. Mathurin Morea patřil k předním francouzským sochařům akademického směru a jeho tvorba se vyznačovala vynikajícím vystižením obsahového vyznění díla. V popředí umělcova zájmu byla vždy řemeslná dokonalost produktu, realistická věrnost a akademická ušlechtilost, což velmi dobře dokumentuje i tato nabízená plastika. Svými díly je autor zastoupen nejen ve Francii, ale i v Latinské Americe a Kanadě. Znalecký posudek: Doc. PhDr. Josef Maliva