autor | 1923 - |
technika | olej, plátno |
rok vzniku | 1947 |
rozměr | 69 x 95 |
signatura | PD monogr. M Š 47 |
adjustace | rám |
stav | při okrajích lehce poškozeno |
Miroslav Šimorda se narodil 29. března 1923 v Brně, kde také strávil většinu svého života a kariéry.
Jeho vzdělání zahrnovalo studium na Škole uměleckých řemesel v Brně mezi lety 1937 a 1939, následované studiem na Škole umění ve Zlíně, které pokračovalo další čtyři roky.
Během druhé světové války pracoval v keramických dílnách této školy. Po válce se jeho studium přesunulo na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1950 se stal členem Svazu československých výtvarných umělců a od té doby působil na volné noze.
Šimorda byl známý svou prací v oblasti malby, grafiky a designu, s významným přínosem zejména v užité grafice, kde od padesátých let spolupracoval s brněnskými veletrhy. V roce 1969 byl mezi spoluzakladateli Sdružení Q v Brně, kterému se po roce 1989 znovu věnoval, tentokrát při obnově jeho výtvarné sekce.
Miroslav Šimorda zemřel 25. února 2018 v Brně.