#1105

Miroslav Šimorda
(1923 – 2018)

Hlava

Miroslav Šimorda
#1105

Miroslav Šimorda
(1923 – 2018)

Hlava

1001-1173
707 zobrazení
19 000 Kč
9. 12. 2015 10:00

1923 -
olej, plátno
rok vzniku
1947
69 x 95
PD monogr. M Š 47
adjustace
stav
při okrajích lehce poškozeno

Hlava

Miroslav Šimorda se narodil 29. března 1923 v Brně, kde také strávil většinu svého života a kariéry.

Jeho vzdělání zahrnovalo studium na Škole uměleckých řemesel v Brně mezi lety 1937 a 1939, následované studiem na Škole umění ve Zlíně, které pokračovalo další čtyři roky.

Během druhé světové války pracoval v keramických dílnách této školy. Po válce se jeho studium přesunulo na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1950 se stal členem Svazu československých výtvarných umělců a od té doby působil na volné noze.

Šimorda byl známý svou prací v oblasti malby, grafiky a designu, s významným přínosem zejména v užité grafice, kde od padesátých let spolupracoval s brněnskými veletrhy. V roce 1969 byl mezi spoluzakladateli Sdružení Q v Brně, kterému se po roce 1989 znovu věnoval, tentokrát při obnově jeho výtvarné sekce.

Miroslav Šimorda zemřel 25. února 2018 v Brně.