technika | olej, plátno |
rozměr | 70 x 50 cm |
rok | 2015 |
signatura | VD Jérie 2015 |
autor | 1977 |
Old Lady
Karel Jerie se narodil 16. března 1977 v Praze a je českým malířem a komiksovým kreslířem.
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malby Antonína Střížka a Michaela Rittsteina.
Je známý jako autor komiksových alb, mezi které patří "Oidipus Rex", "Šifra mistra Hanky" (ve spolupráci s Tomášem Hibi Matějíčkem) a kniha "Lovecká sezóna" z roku 2010 obsahující jeho obrazy a komiksy. Získal I. cenu na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži za komiks "Sbohem má lásko", věnovaný historii českého komiksu.
Karel Jerie je také spoluzakladatelem občanského sdružení SEQENCE, které podporuje komiksovou tvorbu, a členem SVU Mánes. V roce 2011 vystavoval své malby a ilustrace na téma pravěku v Galerii města Trutnov.