#94

Karel Jerie
(1977)

Old Lady

Karel Jerie
#94

Karel Jerie
(1977)

Old Lady

340 zobrazení
38 000 Kč
25. 3. 2021 18:00

olej, plátno
70 x 50 cm
2015
VD Jérie 2015
1977

Old Lady

Karel Jerie se narodil 16. března 1977 v Praze a je českým malířem a komiksovým kreslířem.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malby Antonína Střížka a Michaela Rittsteina.

Je známý jako autor komiksových alb, mezi které patří "Oidipus Rex", "Šifra mistra Hanky" (ve spolupráci s Tomášem Hibi Matějíčkem) a kniha "Lovecká sezóna" z roku 2010 obsahující jeho obrazy a komiksy. Získal I. cenu na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži za komiks "Sbohem má lásko", věnovaný historii českého komiksu.

Karel Jerie je také spoluzakladatelem občanského sdružení SEQENCE, které podporuje komiksovou tvorbu, a členem SVU Mánes. V roce 2011 vystavoval své malby a ilustrace na téma pravěku v Galerii města Trutnov.