#444

Karel Vysušil
(1926 – 2014)

Kompozice s písmem

Karel Vysušil
#444

Karel Vysušil
(1926 – 2014)

Kompozice s písmem

297 zobrazení
2 100 Kč
Vyvolávací cena: 2 100 Kč
20. 1. 2021 18:00

na rámu oděrky
litografie
65 x 48 cm
1989
sign. DU K. Vysušil 89
1926 - 2014

Kompozice s písmem

Ladislav Rosík se narodil 14. listopadu 1926 v Trmici. Byl to český malíř a grafik, který studoval na Škole dekorativního umění a následně na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením profesorů Otakara Nejedlého a Karla Mináře. Od roku 1952 byl členem SČUG Hollar a Asociace volné grafiky. Ve 60. letech 20. století byl spoluzakladatelem uměleckých skupin G7 (John, Šimotová, Balcar, Karásek, Hadlač, Sovák, Vysušil), LG 5 (Týfa, Králík, J. Novák, Sklenář, Vysušil) a Máj.

Rosík vynikal v používání grafických technik, zejména suché jehly, leptu a barevné litografie. Kromě toho experimentoval s olejomalbou a vytvářel také koláže. Byl chemikem a fotografem, absolventem holešovského gymnázia a VŠCHT v Brně a v Praze. Pracoval na výzkumu plastů a kaučuku ve Zlíně a v Kralupech nad Vltavou. V roce 1960 založil v Kralupech nad Vltavou fotografický klub, v němž aktivně pracoval. Klub za své více než čtyřicetileté působení uspořádal několik set fotografických výstav pod jeho vedením. Zemřel 7. prosince 2014.