technika | filmový plakát |
rozměr | 82,5 x 58,5 cm |
rok | 1970 |
signatura | značeno LD v tisku Fišer 70 |
provenience | americký film, režie: Blake Edwards, v hlavní roli Peter Sellers |
autor | 1919 - 2003 |
Jaroslav Fišer se narodil 8. září 1965 v Praze.
Studoval fotografii na Střední průmyslové škole grafické v Praze v letech 1981-1985 a následně na FAMU v letech 1987-1992. Absolvoval stáže v Nizozemsku a Velké Británii.
Byl vedoucím Galerie Svazu českých fotografů a výkonným ředitelem Pražského domu fotografie. V současnosti působí na škole pro reklamu a umění Michael a v minulosti pracoval jako odborný asistent na VŠUP. Jeho fotografická tvorba je rozsáhlá a zastoupena v mnoha soukromých i veřejných sbírkách po celém světě.
Fišer je známý také svou užitou fotografií, zejména tvorbou knižních obálek a spoluprací s různými periodiky. Kurátorské aktivity a práce v oblasti virtuálních prezentací jsou dalšími součástmi jeho uměleckého působení. Jaroslav Fišer spolupracoval také s Českou televizí. Informace o jeho úmrtí nejsou k dispozici.