#2

Jaroslav Fišer
(1965)

Večírek

Jaroslav Fišer
#2

Jaroslav Fišer
(1965)

Večírek

Poster
558 zobrazení
2 500 Kč
10. 7. 2018 18:00

filmový plakát
82,5 x 58,5 cm
1970
značeno LD v tisku Fišer 70
provenience
americký film, režie: Blake Edwards, v hlavní roli Peter Sellers
1919 - 2003

Večírek

Jaroslav Fišer se narodil 8. září 1965 v Praze.

Studoval fotografii na Střední průmyslové škole grafické v Praze v letech 1981-1985 a následně na FAMU v letech 1987-1992. Absolvoval stáže v Nizozemsku a Velké Británii.

Byl vedoucím Galerie Svazu českých fotografů a výkonným ředitelem Pražského domu fotografie. V současnosti působí na škole pro reklamu a umění Michael a v minulosti pracoval jako odborný asistent na VŠUP. Jeho fotografická tvorba je rozsáhlá a zastoupena v mnoha soukromých i veřejných sbírkách po celém světě.

Fišer je známý také svou užitou fotografií, zejména tvorbou knižních obálek a spoluprací s různými periodiky. Kurátorské aktivity a práce v oblasti virtuálních prezentací jsou dalšími součástmi jeho uměleckého působení. Jaroslav Fišer spolupracoval také s Českou televizí. Informace o jeho úmrtí nejsou k dispozici.