datum aukce 10. 07. 2018 18:00
158
vyvolávací cena: 15 000 CZK

9. Neurčený autor

Er fasst sie dich gehst du zugrunde! (Zachvátí-li tě zahyneš!)

zachovalost zažloulý, několikrát přeložený, poškozený papír
technika litografie
rozměr 120,5 x 84,5 cm
signatura PD značeno UR
stav díla č. 471
provenience proslulý plakát České ligy proti bolševismu, vzniklý ještě před koncem II. světové války. Rudá ruka vznášející se nad Hradčanami, chtějící uchopit symbol českého státu a národa. Plakát se objevoval po celém území Protektorátu a lidé na něj připisovali "My se nebojíme, my tam nebydlíme".