technika | litografie |
rozměr | 70 x 53,5 |
rok | 1993 |
signatura | sign. PD Benedikt 93 |
číslo grafiky | autorský tisk 10/10 |
autor | 1952 |
Benedikt Václav se narodil 10. července 1952 v Plzni a je stále aktivním členem české výtvarné scény. Jeho umělecká tvorba zahrnuje grafiku a malbu, a patří k významným osobnostem současného českého výtvarného umění.
Vystudoval u profesora Jiřího Patery, kde rozvinul svou osobitou techniku a originální pojetí zpracovávaných témat. Jeho tvorba je charakterizována jako tzv. lyrická abstrakce a analytická malba. Znám je také pro svou spolupráci při realizaci interiérů významných hotelů a bankovních domů.
Václav Benedikt je členem Sdružení pražských výtvarných umělců – malířů a Jednoty umělců výtvarných v Praze. Během své kariéry získal několik prestižních uměleckých ocenění, mezi nimi Cenu Masarykovy akademie umění, Cenu Franze Kafky a Cenu Salvatora Dalího za malbu.
Jeho umělecká kvalita a přínos kultuře nezůstaly nezpozorovány, a to jak doma, tak i v zahraničí. Díla Václava Benedikta jsou zařazena do veřejných i soukromých sbírek. Umělec žije a tvoří v Praze, kde také pravidelně pořádá výstavy, a jeho tvorba je prezentována v mnoha evropských městech.