#16

Karel Beneš
(1932 – 2021)

Dívka s květy ve vlasech

Karel Beneš
#16

Karel Beneš
(1932 – 2021)

Dívka s květy ve vlasech

469 zobrazení
400 Kč
19. 12. 2018 18:00

litografie
19,2 x 32
1974
sign. PD Karel Beneš 74
číslo grafiky
149/200
1932

Dívka s květy ve vlasech

Karel Beneš se narodil 1. května 1932 ve Vlčnově. Byl českým grafikem, malířem a ilustrátorem, a zároveň byl členem spolku českých umělců grafiků Hollar. V letech 1949 až 1955 absolvoval studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde byl žákem profesorů Antonína Strnadela a Karla Svolinského.

Jeho umělecká kariéra je pozoruhodná zejména díky jeho rozsáhlé sérii autorských ex-libris, která čítá přes 700 prací. Tato série představuje významnou a obsáhlou část jeho tvorby, kde se projevuje jeho mistrovství v oblasti grafiky. Karel Beneš se stal významným členem české umělecké scény, a jeho práce odráží nejen jeho technickou zručnost, ale i uměleckou originalitu.

Významným faktem v jeho rodinném životě je také to, že jeho syn Pavel Beneš následoval v jeho uměleckých stopách a stal se také grafikem a pedagogem na UJEP v Ústí nad Labem.